Agjensit Turistike Shqiptare ne Shqipėria - Albanien Agency for Travel and Tours

AlbAsp ofron Sisteme Online pėr Biznesin Tuaj.

AlbAsp ėshtė kompani e pare Shqiptare qe ofron shėrbime online, Online Sisteme me AlbAsp.

Pėr Shqipėri AlbAsp Contact Us ose emali info@albasp.com ( Aktive Server Page )

Pėr Kosove +37744622722 ose PHP website email info@kosovasite.com ( Edin Jonuzi )

Pėr Maqedoni +38970677122 ose Joomla website emali info@alvision.net ( Alban Sinani )

OFERTE PER PREZENTIMIN E FIRMĖS NE INTERNET

Prezantimi i firmės me faqe dinamike.Dizajnimi do te behet sipas dėshirės tuaj, me intro (animacion) dhe prapavije.

 Pėrshkrimi i ofertės Pėrpunim dinamik i Ueb prezantimit  Pėrpunimi i Ueb prezantimit pėrbehet prej:

Pjesa grafike, e cila pėrfshinė pėrpunimin e dizajnit origjinal (unikėt) me logon e kompanisė suaj

Pjesa programore, e cila pėrfshinė pėrpunimin e pjesės teknike dhe teknologjike

Pjesa teknike pėrfshin pėrpunimin e bazės se te dhėnave, definimin e tabelave dhe objekteve, definimin e moduleve, funksionaliteteve, kodimeve, skrimtave, autorizimi dhe optimizmi, testim etj.

Pjesa teknologjike pėrfshin krijimin e faqeve me ndihmėn e shfrytėzimit te teknologjisė programore bashkėkohore (Aktive Server Pagės, Java scripts, Vizual Basic scripts, etj.) . Pjesa teknologjike ėshtė e pėrbėre nga pjesa publike dhe administrative.

Pjesa publike ėshtė pjesa e ueb faqes e cila ėshtė e hapur dhe kyēėse pėr te gjithė vizituesit e ueb prezantimit, ne te ēilen mund ti shfrytėzojnė pėrmbajtjet.

Pjesa administrative ėshtė pjesa e cila ėshtė e pėrbėre vetėm pėr administratori e ueb prezantimit, ku nėpėrmjet te kyējes se veēante (me pėrdorimin e emrit pėrdorues dhe fjalėkalimit) lajmėrohet dhe prej ku benė azhurnimin e pėrmbajtjes se faqeve. Pjesa administrative nuk kėrkon dituri te veēante informatike dhe gjithashtu nuk kėrkon instalim plotėsues te ndonjė aplikacioni.

Pėrmbajtja e Ueb prezantimit:

ˇ         Informacioni (pėr organizatėn), kjo faqe e pėrmban profilin e organizatės suaj. Informatat do ti azhurnon dhe do ti shton administratori nėpėrmjet pjesės se veēante siguruese dhe te njėjtat do te pėrmbajnė shėnime grafike dhe tekstuale

ˇ         Kontakti, kjo faqe pėrmban informacione standarde kontaktuese nga organizata juaj si dhe forme pėr komente nga vizitoret. Informatat nga forma do te dėrgohen ne emali adresėn tuaj

ˇ         Lajme, kjo faqe pėrmban numėr te pakufizuar te shėnimeve te cilat shtohen dhe adhurohen nga ana e administratorit. Lajmet do te pėrmbajnė shėnime grafike dhe tekstuale

ˇ         Prodhimet/Shėrbimet/Projektet, kjo faqe pėrmban numėr te pakufizuar te shėnimeve te ndara ne kategori. Kategoritė dhe shėnimet do ti krijon dhe azhurnon administratori dhe te njėjtat do te pėrmbajnė shėnime grafike dhe tekstuale

ˇ         Baneret reklamues, vendosja e banereve reklamuese statike (grafike) dhe dinamike (flash). Baneret reklamues do ti shton dhe azhuron administratori.

ˇ         Tjera,  kjo faqe do te pėrmban shėnime, ēmimore, partneret, referencat, ose informata tjera. Pėrmbajtjet do ti krijon administratori dhe te njėjtat do te pėrmbajnė shėnime grafike dhe tekstuale

2. Ēmimet - Cmimet jane ne link HOSTS - Punimi i faqes prezentuese 400 euro

Host Prezentim Firme Plani mesatar Plani Profesional Paketa TSR Online sigurimi.

Host 1000 MB Sistem Windows
Unlimit Trafic dhe Bandwith
Unlimit WebMail me Pop3 Smtp
Domain .com .net .info .org
Templet pamje me informacion Controll Panel dhe Ftp Access.
Pagesa : 8 Euro / muaj

Host 2000 MB Sistem Windows
Unlimit Trafic dhe Bandwith
Unlimit WebMail me Pop3 Smtp
Domain .com .net .info .org
Templet pamje me informacion Controll Panel dhe Ftp Access.
Pagesa : 10 Euro / muaj
Host 5000 MB Sistem Windows
Unlimit Trafic dhe Bandwith
Unlimit WebMail me Pop3 Smtp
Domain .com .net .info .org
Templet pamje me informacion Controll Panel dhe Ftp Access.
Pagesa : 18 Euro / muaj
Paketa Ticket Sales Report me iframe ne faqen tuaj.  BackUp database cdo dite ne mbremje. Nje emal nga albasp.com, Subdomain me 10 MB me Sigurim Monitorim. Sherbimi me Credit Cart dhe Bank.  Pagesa Systemit 800 euro / viti